Dlaczego warto wszędzie podawać swój prawdziwy zawód?

Data dodania: 11.01.2018


Powszechnie mówi się, że nie należy podawać swoich danych w Internecie. Nigdy nie wiadomo, do kogo trafią i co kto z nimi zrobi. Inaczej jest jednak w przypadku wykonywanego zawodu. Nie zawsze trzeba podawać adres czy nazwę firmy, w której się pracuje, ale o stanowisku jak najbardziej warto mówić otwarcie.

Nigdy nie wiadomo, gdzie, na kogo czyha oferta pracy
Niektórzy szukają pracy miesiącami i wciąż nie mogą znaleźć oferty, jaką są zainteresowani. Inni mają więcej szczęścia i praca ta przychodzi do nich niemalże sama. Ktoś kogoś powiadomi, poleci i pracodawca sam puka do drzwi. Jednak, co to ma wspólnego z ujawnianiem swojego stanowiska pracy? Wiele. Chodzi o to, że warto zamieszczać w Internecie tę informację, ponieważ pracodawcy szukają nowych pracowników na różne sposoby. Nie zawsze zamieszczają ogłoszenie. Czasem po prostu szukają kandydatów na własną rękę. Co ciekawe, szukają nie tylko w popularnych serwisach Goldenline, czy LinkedIn. Rozglądają się za nimi w portalach społecznościowych i wszędzie tam, gdzie nawet by się tego nie spodziewali. Dlatego warto informować w ten sposób o swoim aktualnym stanowisku lub też, jeżeli to możliwe, o stanowisku, które wykonywało się jakiś czas temu. Przecież to informacje, które w żaden sposób nie zagrożą danej osobie. A faktycznie mogą przydać się do pozyskania ciekawej pracy.

Może to szansa na zmianę pracy?
Wiadomo, że jeżeli ktoś w profilu na portalu społecznościowym podaje informację o aktualnym miejscu pracy, czy o konkretnym stanowisku, to aktualnie pracuje i prawdopodobnie nie szuka nowego zajęcia. Jednak przecież nic nie stoi na przeszkodzie, aby zmienić to miejsce pracy, na lepsze, na lepszych warunkach, za wyższe wynagrodzenie, jeżeli takowa szansa się przytrafia. Warto wobec tego publikować takie informacje gdzie tylko jest to możliwe.

Aktualnie informację o wykonywanym zawodzie można zamieścić na Facebooku, Instagramie, Goldenline, LinkedIn, w portalach pracy i w wielu innych serwisach, nawet na forach internetowych. Wobec tego warto to robić.